Monika Ociepková

Spray-art-meMonika Ociepková

Můj příběh

K malování sprejem jsem se dostala náhodou na jedné dovolené v zahraničí, kdy jsem při večerní procházce uličkami jednoho starobylého řeckého ostrova narazila na jednoho pouličního umělce, který mě svým uměním doslova uchvátil. Dívala jsem se na jeho mistrovskou práci až do konce. Smysl pro detail, kreativita, rychlost a výtvarné umění mě natolik oslovilo, že jsem po návratu z dovolené nakoupila spreje a plátna a začala se tomuto umění věnovat naplno.

Začátky nebyly nikterak jednoduché. Svá první díla jsem nejprve ukázala svým blízkým a rodině. Jejich nadšení a obdiv mě motivovaly k další tvorbě a zdokonalování. Začala jsem na sobě pracovat, objevovala nové techniky malování a nadále na sobě pracuji.

K tomuto umění je nezbytná fantazie a trocha uměleckého talentu.

Inspiraci pro své obrazy hledám hlavně v přírodě, na horách, u řeky, ve volné krajině apod. V každém ročním období, za rozmanitého počasí, příroda umí být pokaždé jiná a originální. Pohled na různé barvy, tvary a linie se pak snažím přenášet na plátna, včetně nezaměnitelné atmosféry a kouzla daného místa.

Obrazy taktéž stříkám dle přání a představ klientů, nebo na vystoupení pro veřejnost na různých kulturních akcích, firemních večírcích (loga firem), svatbách, narozeninových oslavách apod.

Taktéž se můžeme s dětmi společně naučit techniku malování sprejem na kulturních akcích, ze kterých si na památku svůj vytvořený obrázek odnesou domů. 

Monika-ociepkovaMonika Ociepková